Rehabilitacja po ACL

Rehabilitacja po ACL w Łodzi

rehabilitacja po zerwaniu aclSzycie łąkotki i rekonstrukcja ACL to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów leczniczych w urazach stawu kolanowego. Leczenie operacyjne niemal standardowo wdraża się u osób bardzo aktywnych fizycznie oraz osób uprawiających sport zawodowo. Operacja staje się niezbędna także w przypadku osób, u których zerwanie ACL doprowadziło do podwichnięcia powierzchni stawowej, odczuwanego jako wrażenie „uciekającej” nogi. Jednak sam zabieg nie wystarczy, aby przywrócić sprawność kończyny i zapewnić pełną stabilność kontuzjowanego stawu. W tym celu przed zabiegiem operacyjnym, jak i po operacji niezbędna jest rehabilitacja po zerwaniu ACL.

Rehabilitacja po zerwaniu ACL: Ćwiczymy przed zabiegiem

Przekonanie, że rehabilitacja po ACL może zostać wdrożona dopiero po zabiegu operacyjnym jest błędne i może skutkować wydłużeniem okresu rekonwalescencji. Ponieważ szycie łąkotki i rekonstrukcja ACL jest zabiegiem planowanym, dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom możemy pozytywnie wpłynąć na wynik operacji oraz okres po zabiegu. Rehabilitacja po zerwania ACL wdrożona na etapie przed zabiegowym pozwala zapobiec powikłaniom oraz przyspieszyć i ułatwić rehabilitację po operacji.

Rehabilitacja po zerwaniu ACL: Ćwiczymy po zabiegu

Dawniej bezpośrednio po zabiegu zalecano długi okres unieruchomienia operowanego stawu, a następnie odciążenie kolana i dopiero z czasem bardzo powolne wznowienie aktywności fizycznej. Obecnie, dzięki rozwojowi technik operacyjnych oraz wiedzy fizjoterapeutycznej rehabilitacja po ACL może być rozpoczęta niemal od razu po zabiegu, co ma znaczący wpływ na szybki powrót do sprawności.

W każdym przypadku rehabilitacja po zerwaniu ACL powinna być prowadzona zgodnie ze spersonalizowanym programem terapii, który wykwalifikowany fizjoterapeuta opracowuje adekwatnie do indywidualnego przypadku.

Rehabilitacja kolana Łódź

Szycie łąkotki i rekonstrukcja ACL to zabieg, po którym niezbędna jest fachowa rehabilitacja. Pacjentów zainteresowanych skorzystaniem z pomocy Gabinetu Rehabilitacji Funkcjonalnej Kinesis w zakresie rehabilitacji po ACL zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług, co przekłada się na indywidualnie dobrany program rehabilitacji dostosowany specjalnie do potrzeb pacjenta. Działamy na nowoczesnym, wysoko skutecznym sprzęcie medycznym, dzięki czemu możemy zapewnić wszechstronną i efektywną opiekę fizjoterapeutyczną na każdym etapie rekonwalescencji. Jesteśmy w stanie pomóc również po endoprotezie kolana.