Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa

Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa

rehabilitacja po operacji kregoslupaZmiany chorobowe lub zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą osiągnąć taki stan, iż niezbędne okazuje się leczenie operacyjne. Decydując się na operację kręgosłupa należy pamiętać o tym, że leczenie nie kończy się wraz z wykonaniem zabiegu, a kluczowa dla szybkiego powrotu do zdrowia jest odpowiednia rehabilitacja i ćwiczenia po operacji kręgosłupa.

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa jest uzależniona przede wszystkim od odcinka (kręgosłup szyjny, kręgosłup lędźwiowy), jak również wyjściowej ruchomości pacjenta, siły mięśniowej oraz wieku. Dlatego program rehabilitacji po operacji kręgosłupa powinien być każdorazowo opracowany na potrzeby konkretnego pacjenta, z uwzględnieniem stanu jego zdrowia i możliwości.

Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa Szyjnego

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa szyjnego powinna zostać rozpoczęta 2 tygodnie po zabiegu. Szczegółowy program rehabilitacji jest każdorazowo dostosowany indywidualnie do danego przypadku. Rehabilitacja po operacji kręgosłupa szyjnego może obejmować: techniki terapii manualnej, masaż leczniczy, fizykoterapię, ćwiczenia czynne, ćwiczenia izometryczne, ćwiczenia wzmacniające i uelastyczniające gorset mięśniowy, ćwiczenia korygujące ustawienie miednicy, stretching.

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rehabilitacji czuwa wykwalifikowany fizjoterapeuta. Rehabilitacja obejmuje również reedukację wzorów ruchowych.

Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa Lędźwiowego

Rehabilitacja po operacji kręgosłupa lędźwiowego to kilkumiesięczny proces, w ramach którego pacjent odzyskuje sprawność ruchową i uczy się funkcjonować bez bólu. Program rehabilitacji jest dobierany indywidualnie do każdego pacjenta, a składają się nań te same techniki i metody terapii oraz ćwiczenia co w przypadku rehabilitacji po operacji kręgosłupa szyjnego.

Rehabilitacja po Operacji Kręgosłupa Łódź

Pacjentów poszukujących rzetelnego i sprawdzonego gabinetu rehabilitacji w Łodzi zapraszamy do Gabinetu Rehabilitacji Funkcjonalnej Kinesis. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia rehabilitacji po urazach oraz zabiegach operacyjnych w obrębie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego. Naszym Pacjentom deklarujemy najwyższą jakość świadczonych usług, indywidualnie dobrane programy rehabilitacji, opiekę wykwalifikowanych ekspertów, oraz bezbolesne i efektywne techniki zabiegowe, dzięki którym szybko i bezpiecznie wrócicie Państwo do pełnej sprawności.

Zachęcamy do kontaktu w celu umówienia dogodnego terminu wizyty konsultacyjnej. Na wizytę konsultacyjną polecamy się umówić jeszcze przed wykonaniem zabiegu. Zajmujemy się również terapią manualną rwy kulszowej.