Uraz Barku: Rehabilitacja

zamrożony bark rehabilitacja Rehabilitacja barku Łódź

Uraz barku może wpłynąć na ruchomość stawu barkowego i powodować dolegliwości bólowe. Jednym z częstych dolegliwości w obrębie barku jest tzw. zamrożony bark. Zamrożony bark to zespół dolegliwości pojawiających się na skutek występowania mikrourazów i przeciążeń w obrębie stawu ramiennego. Towarzyszą mu dolegliwości bólowe, sztywność oraz znaczne ograniczenie ruchomości stawu. W leczeniu zamrożonego barku niezbędna jest odpowiednia rehabilitacja. Rehabilitacje okazuje się również nieoceniona w przypadku wystąpienia innych urazów barku.

Zamrożony Bark – Rehabilitacja Krok po Kroku

Dolegliwości związane z zamrożonym barkiem mogą ustępować samoistnie. Odpowiednio opracowany program rehabilitacji pozwala przyspieszyć ten proces i zapobiega trwałemu ograniczeniu sprawności funkcjonalnej stawu. Dodatkowo dzięki rehabilitacji jesteśmy w stanie zapobiegać innym dolegliwościom, które mogą się pojawić w efekcie ograniczeń ruchowych stawu i doświadczanego bólu.

Rehabilitacja w przypadku urazu barku najczęściej przyjmuje postać terapii manualnej. Niezwykle istotna jest w tym przypadku praca na strukturze powięzi oraz punktach spustowych. W tym celu terapeuci korzystają z szerokiego wachlarza metod i technik terapeutycznych wśród których często pojawia się: FDM, terapia Stecoo, suche igłowanie, masaż barku, kinesiotaping czy terapia manualna barku.

Dodatkowo terapię manualną można wesprzeć technikami fizykoterapii. Na zamrożony bark fizykoterapia oferuje laser, krioterapię lub pole magnetyczne.

Uraz Barku: Indywidualny Program Rehabilitacji

Pacjentów poszukujących fachowej pomocy w zakresie leczenia urazów barku oraz zespołu zamrożonego barku zachęcamy do skorzystania z usług Gabinetu Rehabilitacji Funkcjonalnej Kinesis. Posiadamy bogate doświadczenie terapeutyczne, które poparte nowoczesną aparaturą medyczną pozwala nam uzyskiwać bardzo dobre rezultaty terapii.

Naszym Pacjentom każdorazowo zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług. Adekwatnie do Państwa potrzeb i możliwość przygotowujemy indywidualne plany rehabilitacji, które zakładają korzystanie wyłącznie z metod i technik leczenia o potwierdzonej skuteczności. W ramach oferowanej opieki zapewniamy również reedukację wzorców ruchowych, która pozwala uniknąć nawrotu dolegliwości w obrębie stawu barkowego. Zajmujemy się również rehabilitacją po artroskopii barku.