Rehabilitacja po Endoprotezie Biodra i Kolana

Rehabilitacja po Endoprotezie Łódź

rehabilitacja po endoprotezie stawu biodrowegoDziałający na terenie Łodzi Gabinet Rehabilitacji Funkcjonalnej Kinesis oferuje specjalistyczną pomoc fizjoterapeutyczną pacjentom po zabiegach ortopedycznych. Zapewniamy indywidualnie opracowane programy rehabilitacji dla osób po wykonaniu endoprotezy stawu biodrowego i kolanowego. Naszym Pacjentom gwarantujemy najwyższą jakość świadczonych usług, z zastosowaniem wyłącznie metod terapii o potwierdzonej skuteczności. Stosujemy bezbolesne oraz efektywne techniki zabiegowe i terapeutyczne, dzięki czemu uzyskujemy bardzo dobre wyniki rehabilitacji, przy zachowaniu wysokiego komfortu leczenia.

Zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą, w ramach której dostępna jest dla Państwa rehabilitacja po endoprotezie stawu biodrowego oraz rehabilitacja po endoprotezie biodra.

Rehabilitacja po Endoprotezie Stawu Biodrowego

Rehabilitacja po endoprotezie biodra ma istotne znaczenie dla odzyskania dawnej sprawności, dlatego powinna zostać zaplanowana adekwatnie do wyjściowej ruchomości pacjenta, siły mięśniowej oraz wieku i wdrożona w możliwie najkrótszym czasie po zabiegu.  Rehabilitacja po endoprotezie stawu biodrowego jest procesem kilkuetapowym i składa się z wielu elementów, których odpowiednie połączenie zapewnia szybki i bezpieczny powrót do sprawności.

Rehabilitacja po zabiegu wszczepienia endoprotezy biodra obejmuje:

  • terapię manualną,
  • kinezyterapię (odpowiednio dobrane ćwiczenia),
  • edukację pacjenta (naukę prewencyjnych zachowań prozdrowotnych oraz reedukację wzorów ruchowych).

Rehabilitacja po Endoprotezie Kolana

W sytuacji, w której dotychczasowe leczenie zachowawcze stawu kolanowego nie przynosi zamierzonych rezultatów, a proces zwyrodnieniowy ulega dalszemu postępowi i powoduje szkody dla organizmu niezbędne może się okazać przeprowadzenie endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Podobnie jak każdy innych zabieg ortopedyczny, endoproteza kolana niesie za sobą konieczność poddania się specjalistycznej rehabilitacji, której celem jest uzyskanie pełnego  wyjściowego poziomu sprawności.

Początkowo rehabilitacja po endoprotezie kolana koncentruje się na mięśniach dwu- i czterogłowym uda. Ćwiczenia realizowane są w pozycjach odciążających operowany staw i mają na celu odbudowę siły mięśniowej oraz mobilności struktur. Z czasem fizjoterapeuta rozpoczyna z pacjentem pierwsze treningi chodu, które obejmują również wchodzenie i schodzenie ze schodów. Często zaleca się również wprowadzenie ćwiczeń sensomotorycznych oraz dodatkowych technik terapeutycznych, których celem jest przyspieszenie regeneracji tkanek. Zajmujemy się również rehabilitacją po operacji kręgosłupa.